Alternativní Anarchistický 1.Máj

Kamarádi,přátelé,soudruzi a soudružky.
Nikdo z nás asi nečekal,že se dostaneme do situace,kdy na 1.Máje budou probíhat dvě různá shromáždění za účasti anarchistů.

Bohužel, je nás stále více těch, kteří nesouhlasí s jednáním Anarchistické federace při pořádání prvomájové akce. Některým z nás vadí spolupráce s Mladými zelenými a trockisty ze Socialistické solidarity,jiným to,že na akci budou vystupovat politické elity,dalším (především kolektivům) vadí způsob (ne)komunikace,nedodržování dohodnutých postupů a postavení před věc bez možnosti se k tomu jakkoliv vyjádřit.
Vždy jsme vystupovali proti tříštění našich sil,tentokrát ovšem nevidíme jinou možnost.

Rozhodli jsme se proto uspořádat alternativní anarchistické shromáždění na Střeleckém ostrově ještě před příchodem výše zmiňované koalice.
Připomeneme si minulé boje za osmihodinovou pracovní dobu, Haymarketský masakr v roce 1886,první prvomájové shromáždění v Praze 1890 a podíváme se také na to jak v minulosti dopadaly snahy o spolupráci mezi anarchisty a autoritáři.
Ale hlavně vzpomeneme na všechny naše padlé bratry a sestry,na všechny zavražděné,umučené či padlé v boji za svobodu!

Na konec bychom chtěli snad už jen dodat,že nechceme nijak schazovat úsilí členů a členek AF při jiných akcích a aktivitách,ani nehodláme (jak nám bylo již také řečeno) s AF válčit o “vůdčí postavení” uvnitř anarchistického hnutí.

Konec akce bude přibližně ve stejnou dobu,kdy se bude na Střelecký ostrov blížit pochod z Palackého náměstí,tudíž kdo se bude chtít zůčastnit obou akcí,nebude trpět dlouhou prodlevou.

Šiřte,zvěte,sdílejte.
Doražte a vlajky s sebou.

 

Událost na Facebooku