První letošní schůzka SAF.

Předminulý víkend se v novém roce prvně opět sešli členové a členky Severočeské anarchistické federace (SAF), tentokrát v Trnovanech – Teplicích. Dolaďovali jsme organizační záležitosti na chystaný vzpomínkový koncert za Jana Kučeru zavražděného v roce 2008 neonacistou v Příbrami. Část výtěžku půjde jako benefice na ukrajinského antifašistu, který potřebuje finanční pomoci. Stejně tak jsme již přistoupili k zařizování dalšího březnového koncertu, tentokrát „narozeninového“ našeho člena, i ten bude samozřejmě benefiční, a poslouží na aktivity anarchistického hnutí. V pořadí již třetí koncert bychom rádi uspořádali na přelomu dubna a května.

Člen SAF informoval na schůzce a činnosti historického spolku Zádruha, jehož cílem je přibližovat veřejnosti historii českého anarchistického hnutí v letech 1880 až 1926. Vznikly FB stránky a plánují se taktéž webové stránky. Na jaře a v létě proběhnou poznávací historicko-turistické výlety po severních Čechách. V plánu je také zkrášlit duchcovské souhrobí anarchistů a dohledat hroby dalších anarchistů a přemístit je ke svým kamarádům. Zároveň se kompletují životopisy méně známých anarchistů, a sbírají se informace z různých zdrojů.

Diskutovali jsme taktéž nad plánem aktivit pro tenhle rok, jsme realisté a tak si chtě nechtě nuceni klást proveditelné cíle. Budeme pokračovat v propagaci kampaně za vyplacení dlužných mezd a nevrácených kaucí z nájmu, až se ozve poškozeny či poškozená, jenž to bude chtít aktivně řešit, pustíme se společně s poškozenými do boje za jejich práva. Do té doby se zaměříme na organizaci benefičních koncertů, abychom zajistili potřebné finanční prostředky nejen na tyto kampaně, ale i na další aktivity související s naší prací.

Probírali jsme samozřejmě letošní anarchistický 1.máj, který letos pojedeme podpořit svojí účastí do Prahy. Tématu 1.máje se ovšem chceme věnovat i ve svém regionu, zcela jistě proběhne pietní akce u hrobu anarchistů v Duchcově a zvažujeme uspořádaní přednášky a koncertu, jenž by byl zároveň i mobilizačním večerem na prvomájovou demonstraci v Praze.

Jelikož nás letos čeká další volební divadlo, od nového roku budeme průběžne pracovat na chystané protivolební kampani, tak abychom byli schopni zajistit pro hnutí dostatečné množství materiálů. Pokud máš zájem se zapojit do protivolební kampaně ozvi se nám na safed@riseup.net

Mluvilo se i o přípravách druhé anarchistické konference, kterou bychom rádi uspořádali začátkem léta, jako letní tábor v přírodě.