Nejen vzpomínkový koncert na Honzu Kučeru v Teplicích.


O víkendu 21.ledna 2017 proběhl letošní první koncert pořádaný místními členy a členkami Severočeské anarchistické federace (SAF). V koncertním sálu šanovské restaurace Rajče se v sobotu sešlo několik desítek lidí, aby poslechem hudby, kterou zesnulý antifašista Jan Kučera, tolik miloval, uctilo jeho památku.

Součástí hudební produkce byla taktéž pietní akce, na které účastníci a účastnice koncertu nedaleko zmiňované restaurace zapálili svíčky, vyslechli si krátký projev člena SAF a při minutě ticha vzpomenuli na zesnulého antifašistu.

Jelikož Jan Kučera zemřel na následky pobodání příbramským neonacistou, podobný osud málem postihl také ukrajinského antifašistu Artema, i on ztratil mnoho krve, ale měl štěstí, přežil útok 10 neonacistů.  Ukrajinští antifašisté vyzvali k mezinárodní solidární sbírce na jeho podporu, a tak proběhla solidární sbírka i v Teplicích. Účastnící a účastnice koncertu svými příspěvky dali dohromady 1850 Kč, které budou v nejbližších dnech předány českým organizátorům sbírky a odeslány Artemovi na Ukrajinu společně s výtěžky z dalších benefičních koncertů a sbírek, které již proběhly či ještě proběhnou.

Děkujeme všem, kteří přispěli a ukázali tím, že mezinárodní solidarita pořád není vyprázdněné slovo. Na závěr bychom za náš kolektiv chtěli poděkovat kapelám Baty von Janof, Ropucha, Osliz a Průser, že vytvořili skvělou atmosféru a za podporu, kterou projevili tím, že se vzdali honoráře za vystoupení. Setkáme se brzy na dalším “narozeninovým” koncertě, jenž proběhne již 25.března 2017.