Na nic nečekej: Založ lokálni anarchistickou skupinu ve svém městě či regionu

13700150_1172713756100040_6262823908272361759_nNepůsobí v místě tvého bydliště žádná anarchistická skupina? Nečekej, jestli se o to pokusí někdo jiný, když to můžeš udělat sám! Když bude každý spoléhat na to, že to učiní někdo druhý, můžeš také čekat do nekonečna a nic se nezmění. Není na tom nic složitého, zvládne to každý, když bude chtít. Tak se do toho pusť, nebudeš na tom sám, podpoříme tě a pomůžeme ti.

Jak na to? Na založení lokální skupiny, stačí do začátku, když najdeš k sobě aspoň jednoho dalšího anarchisticky smýšlejícího, čím víc vás je, tím, samozřejmě lépe. Pokud jsi sám či sama a nikoho ve svém okolí s anarchistickým smýšlením neznáš, nemusíš zoufat, přesto nám napiš, že bys rád/a chtěl/a založit lokální anarchistickou skupinu. Zveřejníme výzvu k založení skupiny ve tvé obci a dost možná se ozve někdo další z tvého sousedství, jen o sobě prostě nevíte, a tímto způsobem se otevírá možnost najít se.

Domluvte se na termínu a svolejte zakládající schůzku. Na schůzce vymyslete název skupiny, rozdělte si případné funkce a úkoly. Rozdělte si práci, kdo bude mít na starosti pokladnu, spravovat e-mail, stránky či FB atd. Domluvte se na měsíčních příspěvkách. Nám se osvědčilo 100 Kč měsíčně, abyste měli z čeho financovat tisk materiálů a případně aktivity, třeba na nákup plachty a barev na výrobu transparentu a podobně. Stanovte si jak často se budete scházet, dobré je sejít aspoň jednou měsíčně. Zkuste sepsat krátký text o svém vzniku, kde byste rádi působili a jakým aktivitám se do budoucna věnovali, abyste ho mohli zveřejnit, třeba se ozvou další lidé z okolí. My ho taky rádi zveřejníme a budeme vás propagovat.

Do čeho se můžete pustit? Ve svém okolí můžete na začátek vylepovat nálepky, každý měsíc si vytisknout nástěnné noviny A3 a rozlepovat je. Pomoci s distribucí anarchistické revue Existence, nemusí se jednat o žádné velké počty, na začátek třeba 2-3 časopisy a další publikace z dílny Nakladatelství AF. Vyrábět vlastní transparenty z plachet či bannerů a vyvěšovat je ve svém městě. Diskutovat se svými přáteli o anarchismu a snažit se najít někoho dalšího k sobě, přeci jen ve více lidech se to lépe táhne. Zkusit uspořádat ve svém městě filmové promítání, přednášku o anarchismu (když se necítíte být přednášejícími, oslovit někoho od nás) nebo třeba benefiční koncert místních kapel, benefiční komunitní večeři a podobně. Pokud nevíš úplně jak na to, neboj se zeptat a rádi poradíme nebo třeba pomůžeme s tvorbou plakátu atd. Výčet možností samozřejmě není vyčerpán a závisí zcela na vaší chuti a nápadech.

Napiště nám na safed@riseup.net

nebo na  Facebook_New_Logo_(2015).svg

SAF- Severočeská anarchistická federace